//
you're reading...
Mõtisklused

Ma pole täiuslik

Who decides who gets a second chance?

Tegelikult on asjad nii, et inimene arvab, et ta tunneb kedagi paremini, kui see inimene ise ennast. Selline käitumine on täiesti lubamatu. Mina ei leia, et keegi teine või kolmas isik teaks minu mõttemaailma, minu tundeid ning unistusi- ning teaks neid koguni paremini kui mina.

Inimloomuses on jagada enda kogemusi ja tarkusi ka teistele. See on normaalne seniks, kuni õpetamine läheb liigseks moraali lugemiseks ja kritiseerimiseks. Mis üldse on moraal? Leian, et moraal on täiesti mõttetu. Moraalil on reeglid, mida inimene peab täitma ja mille järgi käituma. Moraal teeb kindlad ettekirjutised. Inimestest sõltumata on see kuvand ainuõige, seda on üks.  Nii, mõtleme nüüd korra, kas pole tuttav lause iga inimene on ainulaadne ja omanäoline? Seega on moraal kui teguviis juba algusest peale vale. Kunagi ei suuda kõik inimesed korraga alluda mingile ideaalsele kavandile.

Järelikult seisneb moraali põhjus ja eesmärk ainult hukkamõistmises. Moraaliõpetus genereerib süütunnet, sest  inimene ei vasta kunagi ideaalile, alati on tagasilöögid. Seega, kui on tahtmine olla moraalne, peaksid sa end koguaeg tundma süüdi. Ikka leiab midagi, mis on teistmoodi, kui seda ütleb moraaliõpetus.  Ideaalne kuvand sinust särab kaugustes silme-ees, sina aga oled siin..just sellisena nagu sa oled- koos vigadega, eksmustega ja eelarvamustega. Sa ei ole täiuslik, ikka ja alati jääb midagi puudu. Seega võiks kõik end tunda koguaeg süüdi. Juba alates sündimise hetkest ei ole inimene täiuslik.

Leian, et pole mõtet kedagi üleliiga kritiseerida või õpetada. Miks on ühe moraal parem kui teise? Ei olegi. Iga inimene on universaalne ja ühtne moraaliflilosoofia on juba kirjutamise hetkest vale.

Advertisements

Arutelu

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

I have a tendency to do things like a boss;)!

Love the life you live. Live the life you love

Rubriigid

RSS Elis

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Keeletoimetus

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Liis

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: